اخبار
آمار سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 724408
تعداد بازديد از سايت: 142955107
تعداد بازديد زيرپورتال: 971893
اين زيرپورتال امروز: 449
در امروز: 63018
اين صفحه امروز: 315
دريافت RSS در امروز: 2763 دريافت RSS صفحه: 0
آب و هوا
در حال لود آب و هواwaiting
اقامه باشکوه نماز عید قربان در شرکت پالایش گاز پارسیان  

نماز عید سعید قربان در شرکت پالایش گاز پارسیان با حضور پرشور کارکنان اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی در این آیین معنوی، مسوولین و کارکنان شرکت پالایش گاز پارسیان با استقبال پر شور و همیشگی، نماز عید قربان را همزمان با سراسر کشور به امامت حجه الاسلام لاهوتی اقامه کردند.

پس از اقامه نماز حجه الاسلام و المسلمین لاهوتی ضمن تبریک این روز به تمام مسلمانان جهان گفت: خیر دنیا و آخرت در بندگی خداست و ترک گناهان و فرایض دینی و دستورات خداوند، وسیله تعالی انسان در دنیا و اخرت است.

وی در خطبه نماز به اعیادی همچون فطرو قربان اشاره کرده و عید قربان را عید وارستگی و تسلیم در مقابل فرامین و دستورات حق دانسته و ضمن بیان یکی از نیازهای روحی انسان که همان شادمانی و انبساط خاطر است افزود: هر چند نوع زندگی در این عالم و ماهیت حیات دنیا بگونه ای است که آن قدری که انسان انتظار سختیها و مشکلات و غم ها را دارد انتظار خوشیها و شادمانیها را ندارد اما در عین حال برای جلوگیری از سرخوردگی و یأس انسان در قبال امورات زندگی خدای متعال شادی را هم به عالم عرضه کرده است.

حجت الاسلام لاهوتی در ادامه سخن خاطر نشان کردند: برای اینکه امواج شادیها، ما را آنچنان غرق و غافل از پروردگار نکند، راهش این است که شادی آفرین را فراموش نکینم و بر این اساس در دستورات دینی و منابع روائی ما آمده که عیدتان را با تکبیر و تحلیل و تحمید مزین کنید آنچه به عید زینت می دهد جمله طیبه، لااله الالله است یعنی هر آنچیزی که ممکن است دل در گروه آن قرار گیرد و دست و پای انسان را ببندد و جلوی حرکت بشر بسوی خدا را بگیرد بدور بیندازد و تنها به یک چیز متصل باش و آن خداست.

قرب نی بالا و پستی رفتن است                 قرب حق از قید هستی رستن است

اگر انسان به خدا وصل نباشد در بلندای کوه هیمالیا هم قرار بگیرد پایین است. اما اگر به خدا وصل باشد در ته چاه هم بالاست و در آنجا هم رفیقش جبرئیل است.

در پایان پس از توسل به ائمه اطهار و دعا در تعجیل فرج حضرت ولی عصر (عج)، این مراسم معنوی خاتمه یافت.

1397/6/1 پنجشنبه 
نسخه قابل چاپبازگشت
عكس هاي مرتبط :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما