صفحه اصلی > رسانه > خبرها 


نسخه چاپي

گروه کوهنوردی بانوان شهرستان مهر به بلندترین بام کشور صعود کرد

گروه کوهنوردی بانوان شهرستان مهر هفتم مرداد ماه سال جاری به سرپرستی سرکار خانم انسیه نریمانی، فاطمه شمسی و راهنمای فنی گروه محسن زند به قله دماوند بلندترین بام کشور صعود کرد.

گروه کوهنوردی بانوان شهرستان مهر به بلندترین بام کشور صعود کرد

گروه کوهنوردی بانوان شهرستان مهر هفتم مرداد ماه سال جاری به سرپرستی سرکار خانم انسیه نریمانی، فاطمه شمسی  و راهنمای فنی گروه محسن زند به قله دماوند بلندترین بام کشور صعود کرد.

به گزارش روابط عمومی، این صعود با همت تیم کوهنوردی دوستداران طبیعت، هیأت کوهنوری بانوان و اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر طی یک روز به فتح بلندترين بام کشور صورت پذیرفت. انسیه نریمانی و فاطمه شمسی سرپرستی گروه را به عهده داشتند و محسن زند بعنوان راهنمای فنی گروه را به قله هدایت کرد.

شايان ذکر است؛ مسیر کوهنوردی از سمت دماوند ادامه پیدا کرد و پس از پیمایش 5 ساعت راه به اتفاق  21 نفر همنورد به بارگاه سوم که در ارتفاع 2004 متری قرار داشت رسید و بعد از استراحت کوتاهی به سمت قله حرکت نمود تا به آبشار یخی رسید و با طی طریق ادامه راه، منجر به فتح بلندترین بام کشور شد.

بانوان کوهنورد پرچم پر افتخار شرکت پالایش گاز پارسیان را در بالای  قله دماوند به اهتزاز در آوردند.

لازم به ذکر است قله دماوند در رشته کوه البرز و شمال تهران واقع شده است و از نظر ارتفاع با  5610 متر بلندترین قله ایران محسوب می شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨ - ١٤:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 411