صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

برگزاري جلسه آموزشي عملکردسيستم فرماندهي سوانح در پالايشگاه گاز پارسيان

جلسه آموزشي عملکرد سيستم فرماندهي سوانحsystem) incident Command) در پالايشگاه گاز پارسيان برگزار گرديد.

به گزارش روايط عمومي، در هفته پدافند غير عامل جلسه آموزشي عملکرد سيستم فرماندهي سوانح ICS با حضور مدير عامل  و اعضاي کميته پدافند غير عامل و مديريت بحران پالايشگاه در سالن کنفرانس پالايشگاه برگزار گرديد.

در اين جلسه ابتدا مهندس ابدالي دهدزي رييس کميته پدافند غيرعامل  اظهار داشت: ICS براي مجموعه صنايع نفت و گاز و پتروشيمي بسيار ضروري است چرا که در بروز بحران مي بايست فرماندهي، کنترل و هماهنگي در پاسخ به شرايط اضطراري از مجموعه افراد متخصص، سياستها، فرايند ها و تجهيزات پيروي کند.

مدير عامل بزرگترين پالايشگاه گاز شيرين کشور با اشاره به تاريخچه ICS گفت: در دهه 1970 به دنبال چند مورد آتش سوزي عظيم که پس از شروع در جنگل هاي کاليفرنيا به ديگر مناطق گسترش يافت و خسارت هاي بيشماري را به بار آورد، سيستم فرماندهي سوانح ICS شکل گرفت. اگر چه پيدايش اين سيستم در مقابله با آتش سوزي جنگل بود اما در ادامه با تکامل آن به تمامي سيستم ها در مقابل خطرات گسترش يافت که با انواع وضعيت هاي اضطراري قابليت انطباق دارد.

مهندس ابدالي تصريح کرد: ICS نظام و الگويي است که شرايطي را در مقابله با سوانح فراهم مي کند تا تلاش براي رسيدن به هدف مشترک يعني تثبيت حادثه و حفاظت از جان و مال در محيط، هماهنگ و بهينه گردد.

در ادامه مدرس دوره دکتر حسيني جناب، به تشريح پنج فعاليت مديريتي اصلي سيستم فرماندهي سوانح شامل فرماندهي، عمليات، برنامه ريزي، لجستيک و پشتيباني، اداري و مالي پرداخت.

وي اظهار داشت: در واقع اين سيستم يک مدل عمومي مديريت، قابل استفاده براي تمام حوادث و سوانح بوده و بديهي است هر سانحه اي در بر دارنده فعاليت ها و امور مديريتي مهم مي باشد که مي بايست به نوبت انجام پذيرد حتي در صورت کوچک بودن حادثه، اين فعاليت درحد خود ضروري و لازم است.


  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 878