صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

25 شهريور ماه 1399 هفدهمين سالروز افتتاح پالايشگاه گاز پارسيان

پالايشگاه گاز پارسيان در 12 کيلومتري جنوب شرقي شهرستان مهر نشانه اي از آغاز جنبش و توسعه در جنوب ايران است.

مهندس ابدالي دهدزي مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان در هفدهمين سالروز افتتاح اين پالايشگاه در 25 شهريور ماه سال 1382 در زمان وزارت مهندس زنگنه و با حضور رييس جمهور محترم وقت جناب آقاي خاتمي به خبرنگار روابط عمومي گفت: اين پالايشگاه با تکيه بر توان داخلي در سال هايي احداث شد که موازنه گاز در کشور، به سبب وارد مدار نشدن کامل فاز هاي پارس جنوبي تا حد زيادي منفي بود. اين پالايشگاه در دو فاز طراحي شد؛ ابتدا در سال 82 واحد 400 از فاز يک به بهره برداري رسيد سپس در سال 85 واحد 500 به عنوان واحد تکميل کننده واحد قبلي وارد مدار شد. پس از آن نيز فاز دوم پالايشگاه پارسيان 2 شامل واحدهاي نم زدايي و تثبيت ميعانات گازي وارد سرويس شدند.

وي در ادامه افزود: راه اندازي نخستين واحد پالايشگاه، 20 ميليون متر مکعب به ظرفيت توليد گاز کشور افزود و راه اندازي واحد هاي 500 و پارسيان 2 نيز ظرفيت فراورش گاز ما را به 80 ميليون متر مکعب در روز رساند تا جايي که اکنون حدود 25 ميليارد متر مکعب گاز در سال توليد مي کنيم.

در پايان از همکاران پرتلاش و دلسوز که از آغاز تأسيس پالايشگاه با هم بوده اند و در افتخار آفريني و خدمت به ميهن اسلامي به نحوي سهيم بوده اند، از درگاه خداوند سبحان آرزوي سلامتي و کاميابي داريم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩ - ١٤:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 317