صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

برگزاري مراسم روز ملي ايمني وآتش نشاني در شرکت پالايش گاز پارسيان

مراسم روز ملي ايمني وآتش نشاني در شرکت پالايش گاز پارسيان برگزار شد.

برگزاري مراسم روز ملي ايمني وآتش نشاني در شرکت پالايش گاز پارسيان

مراسم روز ملي ايمني وآتش نشاني در شرکت پالايش گاز پارسيان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مراسمی به منظور گرامیداشت هفتم مهر ماه روز ملی ایمنی و آتش نشانی، با حضور مديرعامل و تني چند از مسئولين و کارکنان شرکت پالايش گاز پارسيان با هدف ترويج فرهنگ ايمني و پيشگيري از حوادث و سوانح در تالار اجتماعات کوثر پالايشگاه برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم ابدالي دهدزي مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان ضمن تبريک روز ملي آتش نشاني و ايمني و  هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد و خاطره شهدا و شهداي آتش نشان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس گفت: کارکنان شریف ایمنی و آتش نشانان ما با روحیه ایثارگری کار می کنند و با اخلاص و ایمان راسخ به وظیفه شان عمل می نمایند.

وی با بیان تاریخچه نامگذاری روز ملی ایمنی و آتش نشانی و ذکر رشادت های فرزندان ایران اسلامی در مقابله با هجوم رژیم منفور بعثی و تقارن هفتم مهرماه و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در سال 59 پس از بمباران پالايشگاه آبادان جمعی از آتش نشانان پالایشگاه و شهرهای اطراف برای مهار آتش در تأسیسات حضور يافتند و برای جلوگیری از گسترش آتش و خسارت بیشتر به سرمایه های ملی به دل آتش زدند، در اين زمان با بمباران مجدد پالايشگاه توسط دشمن بعثي جمع کثيري از آتش نشانان به درجه رفيع شهادت نائل آمده و با تقدیم جان عزیز خود برای همیشه در تاریخ این مملکت ماندگار ماندند؛ 20 سال بعد در سال 79 اين روز به پيشنهاد ستاد هماهنگي امور ايمني و آتش نشاني کشور و تأييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي روز ملي آتش نشاني و ايمني ناميده شد.

وي ضمن تشکر از کليه شرکت هاي پيمانکاري به جهت مشارکت در برگزاري اين مراسم و نيز حضور فعال در دوره هاي آموزشي و رعايت موازين ابلاغي افزود: ايمني مسئوليت مشترک همگاني و راهبرد اساسي صنعت نفت در همه شرايط است.

مدیرعامل دومین تامین کننده گاز کشور با تشکر از تلاش همه همکاران در بخشهای مختلف اعم از رسمی، قرارداد مستقیم و پیمانکاری و به ویژه همکاران واحد ایمنی و آتش نشانی و HSE در تولید مسئولانه، ایمن و بهره ور گاز، اظهار داشت: توسعه صنایع بدون در نظر گرفتن حفاظت محیط زیست و رعایت مسایل مترتب بر آن معنا ندارد و مبنای ما در انجام پروژه ها در شرکت پالایش گاز پارسیان توجه ویژه و اساسی به این موضوع می باشد.

ابدالی در ادامه با بیان وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در پالایشگاه و رعایت الزامات قانونی تصریح کرد: خوشبختانه در تمامی موارد وضعیت مطلوبی داریم از جمله دوره های باز آموزی ایمنی به موقع و کامل انجام می شود و طب صنعتی در چند سال اخیر به طور کامل انجام شده است همچنین باوجود پروژه های زیاد و مهم در پالایشگاه  بیش از 26 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه داشتیم و به تمام شعارهای ایمنی معتقد هستیم و ارزش هیچ کاری اینقدر زیاد نیست که آن را به صورت ناایمن انجام دهیم.

وی با اشاره به پیام مهندس زنگنه وزیر محترم نفت به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی افزود: ما اکنون در يک جنگ اقتصادي هستيم و در اين شرايط توجه ويژه به مقوله پدافند غير عامل در جهت از بين بردن تهديدات فيزيکي و سايبري مسئوليت مشترک همه کارکنان مي باشد.

وي در ادامه افزود در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي، واحد ايمني و آتش نشاني شرکت پالايش گاز پارسيان تعامل و همکاري مطلوبي را با ادارات و نهادهاي منطقه دارد و علاوه بر پايش مسائل ايمني و زيست محيطي در پالايشگاه، اقدامات بسياري را در اين خصوص در شهرستانهاي مجاور و منطقه انجام داده است.

ابدالی ضمن تاکید بر اهمیت آموزش و فراگیری تکنولوژی های جدید گفت: ما نیاز داریم با آموزش و استفاده از علم و فناوری های  جدید فرهنگ ایمنی، بهداشت و محیط زیست را ارتقا دهیم و با توجه به اینکه اشخاصی که خطر کرده و به محل حادثه نزدیک می شوند آتش نشانان و پرسنل ایمنی هستند  می بایست با آگاهی از فرآیندها همچون یک مهندس فرآیند و اتخاذ تصمیم صحیح بتواند از خسارت جلوگیری کند.

مهندس ابدالی در پایان از زحمات و تلاشهای همه مسوولین و کارکنان HSE تشکر و قدردانی کرد و از خداوند متعال برای این مجموعه سخت کوش و ایثارگر و خانواده هایشان سربلندی، سلامت و موفقیت مسئلت نمود.

در ادامه اين مراسم که در فضايي صميمي برگزار شد جواد رهنمايي رييس ايمني و آتش نشاني ضمن تشکر از حضور مديرعامل و همکاران در جمع کارکنان واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست و گراميداشت هفتم مهر ماه با ارائه گزارشي از فعاليت هاي يکساله اين واحد بيان کرد: بدون شک ما زماني موفق تر خواهيم بود که در جهت توليد پايدار و ايمن، دائماً خود را پايش کنيم و با شناسايي نقاط قابل بهبود و انجام اقدامات اصلاحي، آموزش هاي دوره اي، مشکلات را برطرف نماييم.

گفتني است در اين مراسم پيام مقام عالي وزارت نفت به مناسبت روز ايمني و آتش نشاني قرائت شد و علاوه بر اجرای مسابقه حضوري و تقدیر از نفرات برتر HSE که بر اساس شاخص های اعلامی انتخاب شده بودند از واحد بازرسی فنی شرکت و همچنين از شرکت پيمانکاري آرياوند جنوب تأمين غذاي شرکت به عنوان واحد برتر HSE نیز تجلیل به عمل آمد.

 

 


 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨ - ٠٩:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1551