صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

برگزاری اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملی گاز در شرکت پالایش گاز پارسیان

برگزاری اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملی گاز در شرکت پالایش گاز پارسیان

 

برگزاری اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملی گاز در شرکت پالایش گاز پارسیان

اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملی گاز در شرکت پالایش گاز پارسیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي، مهندس ابدالی دهدزی مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان در برگزاری اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملی گاز ايران، ضمن گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر هشت سال جنگ تحمیلی و به ویژه شهدای فداکار آتش نشان به ارزیابان شرکت ملی گاز ایران تبریک گفت و از حضور همکاران پالایشگاه های فجر جم و پارس جنوبی قدردانی نمود.

مدیرعامل دومین تولید کننده گاز طبیعی کشور در ادامه بیان داشت: در صنعت نفت، در قدیم فقط آتش نشانی بود و به نفرات آتش کار می گفتند و برای آمادگی جسمانی همکاران آتش نشان مسابقات ورزشی برگزار می شد. ایستگاه های آتش نشانی در مهم ترین نقاط شهر از جمله فرودگاه ها و مناطق نفتی دایر می شد.

ابدالی دهدزی ابراز داشت: علی رغم این که سیستم آتش نشانی  امروزه مکانیزه و به  یک علم تبديل شده است و دستگاه ها و تجهيزات، همواره کار بشری را سبک تر کرده اند اما هنوز آمادگی جسمانی از اهمیت به سزایی برخوردار است و نيروي آتش نشان بايستي هم از نظر جسمي و هم از نظر روحي آمادگي لازم را برخوردار باشند. آتش نشان ها نماد قهرماني و فرشته نجات هستند و در يک حادثه از جان خود مي گذرند تا جان يک انسان ديگر را نجات دهند و اين کار هرکس نيست فقط يک انسان واقعي مي تواند با انديشه اي والا در مواقع خطر فقط به نجات جان ديگران بيانديشد.

مهندس ابدالي از مجموعه صمیمی و خانواده ایمنی و آتش نشانی تشکر کرد و اظهار داشت: ما در حد توان بر اساس مسئولیت های اجتماعی خود به دو شهرستانهاي همجوار نیز کمک می کنیم.

در ادامه رهنمایی رييس ايمني و آتش نشاني اظهار داشت: با توجه به اهمیت بسیار بالای آمادگی جسمانی، سرعت و دقت تیم های آتش نشانی به منظور کنترل حوادث در  Golden Timeکه منجر به کنترل شرایط اضطراری و پیشگیری از بحران می شود، دستورالعمل برنامه جامع آمادگی و تناسب اندام شاغلین آتش‌نشانی پس از برگزاری جلسات متعدد در کار گروه آتش نشانی تهیه شده است.

قبل از پايان اين مراسم ديناري رييس آتش نشاني شرکت ملي گاز ايران ضمن تشکر از مدير عامل و برگزارکنندگان اين مراسم در خصوص طرح جامع آتش نشاني به موارد توانمند سازي آتش نشانان از نظر جسماني ، تخصصي و عملياتي و بروز رساني و همچنين ارتقاء ناوگان و تجهيزات آتش نشاني ،مميزي و ارزيابي ايستگاهها و تجهيزات آتش نشاني شركت هاي پالايشي و ساماندهي قراردادهاي آتش نشاني اشاره نمود که در دستور کار قرار گرفته است.

شايان ذکر است اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان شرکت ملي گاز ايران که از 15 لغايت 17 مهرماه 98 به ميزباني شرکت پالايش گاز پارسيان بين 56 شرکت کننده از مجموع شرکت هاي مجتمع گاز پارس جنوبي، فجر جم، بيد بلند و مسجد سليمان برگزار شد، آتش نشانان شرکت پالایش گاز پارسیان به عنوان اولین گروه توسط تیم منتخب داوری از ستاد مورد ارزیابی قرار گرفت و آقايان سجاد پور اكبر هارمي، مرتضي زراعت پيشه و ابوالفضل حبيبي از همکاران شرکت پالايش گاز پارسيان به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را کسب نمودند.

ضمناً این ارزیابی شامل آزمون دو سرعت ، آزمون حرکت کششی، آزمون دو استقامت 540 متر، آزمون تست پله، آزمون بارفیکس و آزمون دراز و نشست بوده که با موفقیت به انجام رسید.

این ارزیابی پس از اخذ مجوز پزشکی برای کلیه پرسنل و با همکاری و حضور تیم بهداری، حراست، خدمت و در ایستگاه آتش نشانی برگزار شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - ١٠:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1376