صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

تولید محصولات شرکت پالايش گاز پارسيان در دولت تدبير و اميد

پالايشگاه گاز پارسيان با ظرفيت اسمي توليد 82 ميليون متر مکعب در روز، دومين پالايشگاه بزرگ گاز کشور است که 10درصد از سبد انرژي کشور را به عهده دارد و نماد پويايي و حيات در جنوب استان فارس به شمار مي رود.

مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان، ضمن گراميداشت يادو خاطره شهيدان رجايي و باهنر با تبريك هفته دولت به همه دولتمردان و خدمتگزاران  دولت  جمهوري اسلامي ايران به ارائه گزارش اجمالي  توليد شرکت پالايشگاه گاز پارسيان در دولت تدبير و اميد (از سال 1392 تا كنون) پرداخت.

وي گفت: توليد بيش از 178 ميليارد متر مكعب گاز طبيعي كه جهت تامين انرژي كشور به خطوط لوله سراسري 4 و 8 تزريق شده نقش بسزايي در توسعه صنعت و امور رفاهی مردم كشور عزيرمان داشته است. همچنين در اين مدت بالغ بر 65 ميليون بشكه ميعانات گازي با كيفيت، توليد و به پتروشيمي ها و پالايشگاه ها جهت توليد تركيبات نفتي ارزشمند مانند آروماتيك ها و بنزين ارسال شده است.

ابدالي دهدزي در ادامه گفت: پالايشگاه گاز پارسيان جهت اطمينان از توليد مستمر در اين مدت بيش از 117000 مگاوات ساعت برق نيز در نيروگاه خود توليد نموده و در این مدت بالغ بر 29 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه صورت گرفته است. همچنین طي اين مدت، پالايشگاه گاز پارسیان سهم 12 درصدي در تأمين كل گاز كشور بر عهده داشته كه اين سهم در بين پالايشگاه هايي كه از منابع داخلي جهت توليد گاز استفاده مي كنند، بيشترين مي باشد.

شایان ذکر است خوراک شرکت پالایش گاز پارسیان توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و از میادین تابناک، وراوی، شانول و هما واقع در جنوب استان فارس، تأمین می گردد و پالايشگاه گاز پارسيان همواره توانسته است بدون وقفه در توليد در انجام رسالت خود پايدار بماند.

  • تاریخ درج خبر :
  • پنج شنبه ٦ شهريور ١٣٩٩ - ١٦:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 488