صفحه اصلی > رسانه > خبرها 


نسخه چاپي

مشارکت شرکت پالايش گاز پارسيان در طرح ساعت زمین با مدیریت در مصرف برق و روشنایی

شرکت پالايش گاز پارسيان در طرح ساعت زمین با مدیریت در مصرف برق و روشنایی مشارکت نمود.

 

شرکت پالایش گاز پارسیان در آخرین شنبه ماه مارس ۲۰۲۰ مصادف با نهم فروردین ۱۳۹۹ همدل و همگام با تمام دنیا با حداقل مصرف برق و روشنایی در طرح «ساعت زمین» مشارکت نمود.

به گزارش روابط عمومي، مهندس ابدالي دهدزي مدیر عامل پالایشگاه گاز پارسيان با دعوت از عموم پرسنل برای مشارکت در طرح "ساعت زمین"، اظهار داشت: چه خوب است مردم عزیزمان در هر جای ایران، با خاموش کردن لامپ‌ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت، در این طرح جهانی مشارکت کنند.

این کنش جمعی و مشترک جهانی نوعی تأکید بر اهمیت زمین و طبیعت است و مردم دنیا لوازم برقی غیرضروری ،چراغ ساختمان‌های معروف و نمادهای شهرها برای مدت یک ساعت به احترام زمین خاموش می‌شود. این اقدام با هدف مقابله با تغییرات جوی و یادآوری درباره لزوم کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی صورت می‌گیرد.

هر چند تولید گازهای گلخانه‌ ای و کربن دی ‌اکسید بیشتر معطوف به کشورهای صنعتی است اما مشارکت کشورهای آفریقایی و حتی برخی از کشورهای آسیایی و خاورمیانه ای نیمه صنعتی در حرکت نمادین ساعت زمین نشان می ‌دهد که همه ی ساکنان کره ی زمین، تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی گسترده را درک کرده ‌اند و می‌ خواهند این پیام را به همه برسانند که هر اقدام ضد محیط زیستی در بخش کوچکی از کره ی زمین می‌تواند نه تنها سرنوشت خودشان بلکه سرنوشت کل زمین و ساکنان انسانی و غیر انسانیش را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابر اين گزارش، طبق برآوردهایی که برای ساعت خاموشی توسط کارشناسان به عمل آمده بود، اگر ۳۰ میلیون مشترک برق تنها معادل یک لامپ یکصد واتی از مصارف روشنایی خود راخاموش کردند، موجب صرفه جویی ۳ هزار مگاواتی مصرف انرژی شده اند!

مشارکت در طرح های زیست محیطی نشان از درک صحیح مدیران و پرسنل شرکت پالايش گاز پارسیان از صنعت سبز و دوستدار محیط زیست است.


 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩ - ١٥:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2192