صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مهمترين دستاورهاي شرکت پالايش گاز پارسيان در دولت تدبير و اميد

1.425 ميليارد ريال هزينه پروژه هاي پالايشگاه گاز پارسيان طي 8 سال اخير

پالايشگاه گاز پارسيان با ظرفيت اسمي توليد 82 ميليون متر مکعب در روز، دومين پالايشگاه بزرگ گاز کشور است که تأمين 12 درصد از گاز مصرفي و 10درصد از سبد انرژي کشور را به عهده دارد، پالايشگاه گاز پارسيان نماد پويايي و حيات در جنوب استان فارس به شمار مي رود.

اين پالايشگاه در جنوب استان فارس و در 30 کيلومتري شمال غربي لامرد و10 کيلومتري جنوب شرقي مهر قرار گرفته است و نشانه اي از آغاز جنبش و توسعه در جنوب کشور است.

مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان، ضمن گراميداشت يادو خاطره شهيدان رجايي و باهنر و هفته دولت به بيان دستاوردهاي اين شرکت در دولت تدبير و اميد پرداخت و اظهار داشت: وجود پالايشگاه گاز پارسيان بصورت مستقيم و غير مستقيم سبب اشتغالزايي در منطقه گرديده که اين مهم تأثير بسزايي در توسعه پايدار استان فارس ايفا نموده است.

مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان در ادامه به پروژه ها و فعاليت هاي اساسي انجام شده در زمينه توليد در سالهاي 92 لغايت 99 اشاره نمود و گفت: تا کنون39 پروژه به همراه بيش از 650 مورد تهيه کالاهاي سرمايه اي شرکت پالايش گاز پارسيان با هزينه اي بالغ بر 1.425 ميليارد ريال در دولت يازدهم و دوازدهم تحقق يافته است.

به گزارش روابط عمومی، مهندس ابدالی دهدزي، ضمن برشمردن پروژه های به ثمر نشسته در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: با یاری خدا و تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت پالایش گاز پارسیان پروژه های بسیار مهم، کاربردی، فنی و زیربنایی در این شرکت انجام گرفته که هرکدام در روند تولید و کمک به پیشبرد اهداف شرکت ملی گاز ایران در ارائه خدمت به مردم فهیم ایران اسلامی حایز اهمیت می باشد.

مدیرعامل دومین تولید کننده گاز طبیعی کشور، پروژه های انجام شده در دولت تدبیر و امید را بسيار حساس و حیاتی عنوان کرد و افزود: از مهم ترین پروژه هایی که بسیار ارزشمند بوده و طی این هشت سال انجام پذیرفته می توان به پروژه های، حفاظت کاتديک سازه هاي زيرزميني پالايشگاه، راه اندازي و رفع عيب سيستم اعلام و اطفاء حريق کليه ساختمانهاي صنعتي و غير صنعتي، اتصال مسير مايعات و مشعل واحد 800 به 500 به منظور افزايش مانور عملياتي و جلوگيري از S/D واحد 800،  اجراي خط سوخت تأسيسات تقويت فشار و نيروگاه جديد به منظور کاهش هزينه ها و بهينه سازي مصرف انرژي، ساخت سالن آمفي تئاتر به منظور برگزاري سمينارها، همايش ها و جلسات، پروژه ارتقاء شبکه آب آتش نشاني و اجراي خط ارتباطي خوراک ورودي از PlG RECIEVER سيلابگير واحد 500 به PlG RECIEVER سيلابگير واحد 400 با هدف پايداري توليد و افزايش ايمني، طراحي نيروگاه خورشيدي فتوولتائيک متصل به شبکه در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي و اصلاح الگوي مصرف اشاره کرد که اجراي اين پروژه ها 450.000.000.000 ريال هزينه در بر داشته است.

مدیرعامل بزرگترين پالایشگاه گاز شیرین کشور افزود: از مهم ترین پروژه های در دست اجرای پالایشگاه می توان به اجرای اقامتگاه عملیاتی پالایشگاه، طراحي و نصب و اجرای صاعقه گیرهای غیرالکترونیکی و ارتینگ مخازن مایعات به منظور افزایش ایمنی تأسیسات و افزایش پایداری تولید اشاره کرد وي گفت: برای اجرای اين پروژه ها مبلغ 520.000.000.000 ریال اختصاص يافته است.

وي در ادامه اظهار داشت: در دولت يازدهم و دوازدهم ، اقلام سرمايه اي مورد نياز پالايشگاه در جهت استمرار توليد پايدار جمعاً با مبلغ 455.000.000.000 ريال تهيه و در واحدهاي مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. و از مهمترين اين موارد مي توان به تيوپ بندل واحد 400 و 500، ديزل ژنراتور – کمپرسور هواي قابل حمل ، دستگاه الکتروکارديرگراف و الکتروشوک، ايستگاه سيار اندازه گيري آلاينده هاي زيست محيطي و تقويت ناوگان حمل و نقل اشاره کرد.

مهندس ابدالی دهدزی مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان در پایان افزود: این دستاوردها به همراه اخذ لوح صنايع قابل تقدير و خدمات سبز کشور، در سال 94 و همچنين در سال هاي 96 و  97 اخذ تنديس سيمين واحد صنعتي سبز به همراه 29 ميليون نفر ساعت کار بدون حادثه و همچنین در راستای کاهش وابستگی به خارج از کشور و استفاده حداکثری از توانمنديهای داخلی، برخی از اقلام کلیدی مانند، توربین گازی، جاذب غربال مولکولی 4A، روغن حرارتی، سوئیچ ولوهای دماي بالا در واحدهای نم زدایی، کارت های کنترلی، بومی سازی گرديده و پس از ساخت در شرکت های داخلی، در واحدهاي عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته که خوشبختانه نتایج بسیار مطلوبی در بر داشته است. لازم بذکر است اکثر موارد اشاره شده فوق برای اولین بار در صنعت پالایش گاز کشور بکار گرفته شده است. موارد ذکر شده گوشه اي از خدمات شایسته و ارزشمند همکاران ما در پالايشگاه گاز پارسيان است که در دولت تدبیر و امید به منظور ارتقاء بهره وري و توليد مستمر و پايدار گاز طبيعي محقق گرديده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • پنج شنبه ٦ شهريور ١٣٩٩ - ١٣:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 397