صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

افزایش ایمنی مخازن ذخیره میعانات گازی در شرکت پالایش گاز پارسیان

ایمنی مخازن ذخیره میعانات گازی در شرکت پالایش گاز پارسیان افزایش یافت

 

 به گزارش روابط عمومی مهندس ابدالی دهدزی مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان گفت:  با نصب سیستم ترزیق فوم اتوماتیک Rim seal بر روی مخزن  ذخیره C میعانات گازی شرکت پالایش گاز پارسیان در تعمیرات اساسی امسال، کلیه مخازن این شرکت به این سیستم مجهز شدند. نمونه این سیستم در سال 98 در مخزن D نصب شده بود و در سال 91 نیز مخازن A و B به این سیستم مجهز گردیده بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه زمان اولیه اطفاء حریق در مخازن ذخیره میعانات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد نصب این سیستم علاوه بر افزايش ضريب ايمني نقش مؤثری در اطفاء حریق در مراحل اولیه و جلو گیری از ادامه آتش سوزی دارد. ارتقای سیستم آتش نشانی پالایشگاه  با نظارت واحد مهندسی عمومی پالایشگاه اجرا شده است.

مدیرعامل دومین تولید کننده گاز طبیعی کشور افزود: برای افزایش ایمنی مخازن ذخیره میعانات، دو پروژه مهم  دیگر نيز در دست اجرا است که یکی از این پروژه ها نصب پایه های صاعقه گیر غیر الکترونیکی است که توسط مدیریت مهندسی و توسعه پالایشگاه در دست اجرا می باشد  و پروژه دیگر احداث دو پکيج فوم اتوماتیک با دو مخزن 2000 لیتری فوم برای پاشش فوم روی سقف مخازن بوده که توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز در دست طراحی و اجرا می باشد.

شرکت پالايش گاز پارسيان به عنوان بزرگترين پالايشگاه گاز شيرين و دومين توليد کننده گاز کشور نقش ارزشمند در حفظ و صيانت از محيط زيست ايفا مي کند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩ - ١٠:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 947