صفحه اصلی > رسانه > خبرها 


نسخه چاپي

بابایی مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان:

تشکیل زنجیره تولید ارزش، مهم ترین دغدغه فکری ماست

در نشستی که کارگروه اشتغال شهرستان های مهر و لامرد با مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان داشتند ابتدا مطالبی در راستای تاثیر اشتغال در توسعه ، استفاده از پتانسیل های منطقه، سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی و کمبود نیروی انسانی ماهر از طرف اعضای کارگروه  مطرح گردید و سپس مهندس بابایی ضمن تشکر ازحضور کارگروه اشتغال شهرستان های مهر و لامرد در پالایشگاه عنوان کرد:اگر به اتفاق همفکری نماییم و اشتراک فکری داشته باشیم می توانیم برای آینده منطقه، مسیر بهتری را انتخاب کنیم. واقعیت این است که اگر نگاه درستی به موضوعات داشته باشیم بعدأ رفتارهای ما اثر بخشی بهتری خواهد داشت.

بایستی زاویه نگاه خودمان را تغییر دهیم چرا که پدیده های اجتماعی پیچیدگی خاصی دارند و روابط علت و معلولی پیچیده ای بر پدیده های اجتماعی حکمفرماست.

اشتغال و ایجاد شغل محصول کارآفرینی است، اگر کار آفرینی اتفاق نیفتد اشتغالی به وجود نمی آید . کارافرینی در ادبیات مديريتي یعنی خلق ثروت به روش قانونی و اشتغال یکی از محصولات این قضیه است که یکی از نتایج و پیامدهای جانبی کار افرینی محسوب می شود و اینجانب پیشنهاد می کنم اسم کارگروه اشتغال به کارگروه کارافرینی تغییر پیدا کند چرا که اگر کارآفرینی ابتدا اتفاق بیفتد اشتغال را نیز به دنبال خواهد داشت.

بابایی در ادامه افزود: یکی از فعالیت های اصلي ما در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي و مأموريت اصلي توليد شرکت، ایجاد مرکز رشد و نوآوری در جوار پالایشگاه است.

تقریباَ همه رایزنی ها را با پارک علم و فن آوری استان، معاونت علمی ریاست جمهوری و مديريت پژوهش و فن آوری شرکت ملی گاز انجام داده ایم تا مرکز رشد و نوآوری پالایشگاه را راه اندازی کنیم. از دانشگاه های منطقه جهت حضور فعال در این مجموعه های علمی دعوت کرده ایم و صادقانه عرض کنم هیچ بهانه ای برای ارتباط بین ما و دانشگاه در این منطقه وجود ندارد.

اگر همت کنیم می توانیم منطقه پارس جنوبي را نیز تحت الشعاع قرار دهیم و شرکت هایی که اینجا رشد پیدا می کنند حرف اول را در منطقه و جنوب کشور خواهند زد که علاوه بر تامین نیازهای خود، اشتغالزایی را در منطقه افزایش خواهند داد.

در زمينه اشتغال بايد افراد آسيب پذير جامعه را نيز مد نظر داشته باشيم.

امیدوارم پروژه هایی را نیز برای توانمندسازی افراد معلول منطقه که تقريباً 10 درصد جمعیت منطقه را تشکیل می دهند در نظر گرفته شود.

در پایان این نشست اعضای کارگروه به اتفاق رؤسای دانشگاه پارس مهر و دانشگاه دولتي لامرد از محل پيش بيني شده براي مرکز رشد و نوآوری پالایشگاه بازدید به عمل آوردند.

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩ - ١٤:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 922